page-header

Przekaż 1,5 % podatku dzieciom,

które chcą grać razem w kapelach góralskich

KRS: 0000175069

Aż 40% dzieci używa smartfonów w sposób nałogowy zatracając się w wirtualnym świecie. Pomóż nam zorganizować dla nich wspólne zajęcia muzyczne w kapelach góralskich, by wyciągnąć ich z cyfrowej rzeczywistości.

Przekaż 1,5 % podatku, aby:

• dzieci dostały za darmo góralski instrument muzyczny na czas nauki.
  • zorganizować 1 x w tygodniu wspólne zajęcia muzyczne dla 300 dzieci pod opieką edukatora.
  • młodzi muzykanci mogli nauczyć się góralskiego śpiewu i gry na instrumentach.

Dzięki Tobie dzieci z Żywiecczyzny będą mogły wspólnie grać w kapelach góralskich.

Rozlicz PIT

Program Pitax.pl do wypełniania zeznań podatkowych PIT pomoże Ci w łatwy, szybki i bezpieczny sposób rozliczyć PIT za 2021 rok i przekazać Twój 1,5 % podatku. Nasz nr KRS będzie tam już wpisany.

• Prosty, intuicyjny kreatorobowiązujących i aktualnych formularzy PIT-37, PIT-36, PIT-38, PIT-28, PIT-39,  PIT-36L, PIT-OP
  • Wsparcie wirtualnej asystentki w czasie wypełnianiaPITu,
  • Pełna gwarancja poprawności wyliczeniapodatku,
  • Rozliczenie dowolnego przychodu na każdym druku PIT,
  • Integracja z Kontem Podatnika, na którym zapisują się Twoje zeznania podatkowe i stan rozliczenia,
  • Możliwość rozpoczęcia i kontynuacji rozliczenia w dowolnej chwili, a także na dowolnym urządzeniu,
  • Wypełnioną deklarację PIT możesz bezpiecznie wysłać online – za Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, a także pobrać i wydrukowaćna swoim komputerze,
  • Rozlicz się online lub pobierz darmowy programz programem Pitax.

Masz wątpliwości? Zobacz film.

Jak przekazać 1,5 % podatku przez e-Urząd Skarbowy

Jeśli wsparłeś Fundację Braci Golec w zeszłym roku i chcesz, aby teraz zrobic to samo

• Nie musisz nic zmieniać w formularzu PIT. Nasz nr KRS sam się powieli w formularzu na ten rok

Jeśli przekazujesz 1,5 % podatku po raz pierwszy:

• 1Wybierz z listy numer KRS 0000175069
  • 2Wskaż cel szczegółowy (jeśli chcesz)
  • 3Zaznacz zgodę (jeśli chcesz) na przekazanie OPP informacji o 1% podatku

Jeśli chcesz zmienić OPP, której przekazujesz 1,5 %:

• 1Wybierz opcję „Zmieniam organizację”
  • 2Wybierz z wykazu OPP numer KRS 0000175069
  • 3Wskaż cel szczegółowy (jeśli chcesz)
  • 4Zatwierdź tę zmianę

Jeśli chcesz zmienić tylko cel szczegółowy:

• 1Wybierz opcję „Zmieniam organizację”
  • 2Nie zmieniając numeru KRS, edytuj informację o celu szczegółowym
  • 3Zatwierdź tę zmianę
Co robimy?

Pokazujemy dzieciom świat realny, zamiast wirtualnego.  W oparciu o grę w kapeli góralskiej, w zespole rówieśników, o naukę muzyki na żywo i poznanie ich kultury ludowej dzieci budują więzi na całe życie oraz uczą się tradycji swoich rodziów i dziadków.

W Fundacji Braci Golec dzieci i młodzież:

• uczą się śpiewu góraskiego i gry na instrumentach
  • wspólnie muzykują
  • koncertują na żywo przed publicznością i nagrywają płyty
  • poznają kulturę góralską swojego regionu
  • spotykają się w realnym świecie, aby zrobić wspólnie coś, z czego mogą być dumne

Fundację tworzą aktywni muzycy, zapaleni nauczyciele gry na instrumentach, ludzie pełni szacunku dla kultury Beskidu Żywieckiego. Część zespołu wyrosła na muzyków pod skrzydłami Fundacji Braci Golec, która działa już od 2003 roku. Wiemy jak ważne są wsparcie i inspiracja, jakie można dostać od innych osób. Wiemy jak wielkich rzeczy można dokonać, gdy robi się to razem, w zespole. Wiemy też jak ważne są dobre wzorce i strasza osoba, która wspiera, motywuje i wskazuje kierunek, gdy szukamy swojej drogi.

Więcej o nas: www.fundacjabracigolec.pl

Przekaż 1,5 % podatku dzieciom, które chcą grać razem w kapelach góralskich